image

Krótka informacja o MILMO CLINIC

Ostatnie wpisy
Search
 

Blog

Depilacja laserowa

— czy to możliwe, aby była bezbolesna, a efekty widoczne również w przypadku jasnych włosów?

Piękna i gładka skóra sprawia, że kobiety czują się zadbane. Nie dotyczy to wyłącznie skóry twarzy, ale także ciała. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa na przestrzeni ostatnich lat stała się jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w salonach kosmetycznych. Wokół tego tematu pojawiło się sporo faktów i mitów — część z nich chcemy rozwiać w tym wpisie.

Rozmawiając ze znajomymi, czy też czytając różne opinie na forach internetowych, można zauważyć, że informacje dotyczące depilacji laserowej bywają nieco rozbieżne. Niektóre panie piszą, że zabiegi w ogóle nie zadziałały na ich jasne włoski, inne zauważyły pozytywne efekty depilacji. Część pań wskazuje na to, że zabiegi były dla nich bolesne, a inne wręcz przeciwnie (bywają i takie, które podczas zabiegów depilacji laserowej ucinają sobie krótką drzemkę). Jak znaleźć prawidłową odpowiedź? Najlepiej pytając u źródła, czyli w salonie, w którym zamierzamy wykonać zabiegi depilacji laserowej.

Czy depilacja laserowa może być bezbolesna, a efekty widoczne również w przypadku jasnych włosów?

Depilacja laserowa bez bólu to główny wyznacznik podczas wyboru gabinetu, w którym panie decydują się wykonać zabiegi. Na rynku oferowane są różne metody uśmierzania bólu: od depilacji laserowej z żelem, poprzez okłady z lodu, aż po depilację laserową z chłodzeniem. Zarówno w kwestii bezbolesności zabiegu, jak i możliwości usunięcia jasnego owłosienia, istotny jest aparat, którym wykonywany będzie zabieg. Dlatego możemy odpowiedzieć na te pytania, przedstawiając depilację laserową wykonywaną w salonie Milmo Clinic w Tychach. W naszym gabinecie pracujemy na laserze Medilase Pro, który posiada nowoczesny system chłodzenia głowicy. Dzięki temu depilowane miejsca od razu są schładzane, co sprawia, że zabieg jest bezbolesny. Nasz laser usuwa nawet jasne włoski, co jest dobrą wiadomością dla blondynek. Wyjątkiem są włosy siwe, pozbawione barwnika — melaniny, ponieważ wiązka emitowana przez laser odbija się, zamiast zostać wchłonięta do struktury włosa, co uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa — od którego roku życia można ją wykonywać?

Wiek, w którym panie rozpoczynają korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, stale się obniża. Chęć dbania o siebie i wygoda płynąca z efektów depilacji laserowej sprawia, że już młode dziewczyny zastanawiają się nad tym, od którego roku życia można wykonywać zabiegi. W naszym salonie depilacja laserowa wykonywana jest wyłącznie w przypadku osób dorosłych. Zachęcamy do tego, aby planować zabiegi zgodnie z zaleceniami, a swoje wybory konsultować ze specjalistami.

Depilacja laserowa a ciąża

Kolejnym pytaniem, które często pojawia się w temacie depilacji laserowej, jest to, czy można wykonywać depilację laserową w ciąży. Niestety, zabieg ten nie jest zalecany kobietom starającym się o dziecko, będącym w ciąży lub w czasie połogu, ponieważ podczas zabiegu depilacji laserowej powstaje miejscowy stan zapalny. Jest on zupełnie niegroźny i nieodczuwalny dla kobiet, jednak nieco inaczej wygląda to w przypadku kobiet ciężarnych. Układ immunologiczny w ciąży działa nieco inaczej i w tym okresie należy unikać jakichkolwiek stanów zapalnych.

Depilacja laserowa — co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Profesjonalna depilacja laserowa daje najlepsze efekty wtedy, gdy jest wykonywana zgodnie z zaleceniami, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować. Szczegółowe informacje dotyczące przygotowań do zabiegu depilacji laserowej, powinny zostać przekazane przez salon, w którym wykonywane będą zabiegi. Z ogólnych zaleceń warto wziąć pod uwagę, aby odstawić doustną kurację retinoidami nawet na 6 miesięcy przed zabiegiem, a na 3 tygodnie przed należy odstawić również maści zawierające retinoidy. Miesiąc przed planowaną depilacją nie wolno się opalać ani używać depilatora i plastrów z woskiem, a na 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić wszystkie preparaty światłoczułe (w tym zioła takie jak nagietek i dziurawiec). Dzień przed zabiegiem zaleca się gładko zgolić włoski maszynką oraz zaprzestać stosowania balsamów nawilżających, perfum i dezodorantów. Dodatkowo w przeddzień zabiegu nie zaleca się picia alkoholu. Zalecenia pozabiegowe także powinny zostać przekazane przez osobę wykonującą zabieg. Wyjście na słońce po depilacji laserowej zaleca się dopiero po 4 tygodniach od wykonania zabiegu. Z uwagi na fakt, że istotnym elementem jest unikanie opalania, depilację laserową warto rozpocząć w okresie jesiennym, w okolicy października.

Stosowanie się do wszystkich wskazówek jest bardzo istotne, aby osiągnąć efekt obiecywany przez salony kosmetyczne. To bardzo ważne, aby dowiedzieć się wcześniej, w jakich odstępach powinna być wykonywana depilacja laserowa i ile razy trzeba powtarzać zabieg. Chociaż pierwsze efekty depilacji laserowej widoczne są już po jednej wizycie, to w Milmo Clinic zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów, a po upływie 6. miesięcy, wykonanie zabiegu przypominającego. Więcej informacji na temat depilacji laserowej wykonywanej w naszym salonie znajduje się tutaj.

Sorry, the comment form is closed at this time.